Головна > Новини > Заключна конференція Проекту: «Модернізація державної служби: співпраця Канади та України»

flag_canada1 березня в приміщенні Національного агентства України з питань державної служби відбулась заключна конференція проекту «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні» на тему: «Модернізація державної служби: співпраця Канади та України» за участі представників Нацдержслужби, Адміністрації Президента України, Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, Школи вищого корпусу державної служби, Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС, кадрових служб ЦОВВ, центрів підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, проектів міжнародної технічної допомоги, Європейської Комісії, Ради Європи, Посольства Канади в Україні, Посольства Великої Британії тощо.

Відкрив конференцію Голова Національного агентства України з питань державної служби В’ячеслав Толкованов, який у своєму вступному слові підкреслив успішність співпраці з Проектом та важливість отриманих результатів, які є особливо актуальними у світлі прийняття нового Закону України «Про державну службу», над яким, зокрема, працював і Проект. На думку Голови Нацдержслужби, успішність Проекту зумовлена високим професійним рівнем експертів Проекту, які мають багатий практичний досвід роботи на державній службі в Канаді та інших країнах, а також завдяки забезпеченню в рамках Проекту ефективного інституційного партнерства між Нацдержслужбою та канадськими державними установами такими як, наприклад, Комісія державної служби Канади в особі її Президента Марії Баррадос, яка обіймала дану посаду протягом останніх 8-ми років. В’ячеслав Толкованов запевнив, що Нацдержслужба зацікавлена у продовженні співпраці з Канадою у сфері реформи державної служби в Україні та висловив сподівання, що проект «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні» є успішним початком довготривалого співробітництва.

З вітальними словами виступили керівник відділу технічного співробітництва Посольства Канади в Україні Каті Чаба, яка також високо оцінила результати діяльності Проекту та його внесок у впровадження реформи державної служби в Україні. Заступник керівника управління з питань кадрової політики Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Лариса Фугель відзначила пріоритетність та важливість питань, над якими працював Проект, що, зокрема, підтверджує підписання Президентом України Указу Про Стратегію державної кадрової політики на 2012 - 2020 роки. Директор проекту «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні» Крістіна Віттфус підкреслила, що протягом майже 5-ти років впровадження, Проект орієнтувався на потреби української державної служби, визначені партнером Проекту – Нацдержслужбою, що дозволило досягти значних результатів, які є актуальними станом на сьогодні.

Протягом конференції директор Проекту, Крістіна Віттфус, представила основні результати діяльності Проекту; екс-Президент Комісії державної служби Канади, Марія Баррадос, поділилася канадським досвідом забезпечення політичної нейтральності та принципу заслуг та здобутків, та наголосила на тому, що професіоналізація державної служби є ключові фактором її модернізації. Радник Проекту Пол Міґус представив підхід до управління з орієнтацією на результат без якого неможливе впровадження змін на державній службі. Питання стратегічної ролі кадрових служб в управлінні людськими ресурсами на державній службі розглянула Головний технічний радник Проекту Сильвія Поллак. Польський експерт Проекту, Януш Гонціаж, презентував досвід Польщі щодо реформи державної служби, зокрема, класифікації посад на державній службі, і надав рекомендації для України, яка тільки починає рухатись в даному напрямі. Насамкінець, Полін Ренкін, радник Проекту з питань рівності/репрезентативності, звернула увагу на важливість створення сприятливих умов праці на державній службі. Заступник Голови Нацдержслужби, Микола Дячишин, зробив огляд нового Закону «Про державну службу» та підвів підсумки роботи конференції.

Учасники конференції також брали активну участь в роботі конференції, зокрема в обговоренні таких питань як доцільність запровадження тестування державних службовців, проведення опитування державних службовців, оцінки особистих якостей кандидатів під час добору, досвіду діяльності Центрів оцінювання персоналу на державній службі в Канаді, забезпечення гендерної рівності на державній службі, розвиток талановитої молоді тощо. Загалом у конференції взяли участь близько 100 осіб.

Презентації та доповіді виступаючих можна завантажити тут:

Крістіна Віттфус: Огляд результатів впровадження ПРОЕКТУ “РЕФОРМА УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ В УКРАЇНІ”

Пол Мігус: Управління діяльністю з орієнтацією на досягнення очікуваних результатів інвестування у зміни державної служби

Сильвія Поллак: Від керівника кадрової служби – до стратегічного лідера в управлінні людськими ресурсами

Януш Гонціаж: Роль опису та оцінювання посад на державній службі Польщі

Полін Ренкін: Розвиток сприятливих умов праці на державній службі: найкращі практики та інновації