Головна > Новини > Закінчилася серія виїзних тренінгів «Лідерство у команді» для слухачів Програми розвитку лідерства 2011

img_897012-13 та 19-20 липня пройшли виїзні тренінги «Лідерство у команді» в рамках Програми розвитку лідерства (модуль 2. «Стратегічне управління людськими ресурсами») для державних службовців вищого корпусу в Україні. Тренінги проходили на базі готельного комплексу «Пуща-Лісова» (с. Мощун, Київська область).

Тренінг проводила фахівець з питань управління людськими ресурсами Анна Власова за підтримки експерта Проекту Іванни Ібрагімової та заступника керівника Проекту Оксана Кікоть. У тренінгу взяли участь понад 50 державних службовців І-ІІ категорій посад з 30 відомств*. На тренінгу також були присутні представники Школи вищого корпусу державної служби.

Учасники тренінгу брали активну участь у обговоренні сучасних підходів до управління людськими ресурсами та роботи в команді, у тому числі понять «лідерство», «вплив», «влада» та «повноваження», а також основних підходів до управління на основі компетенцій. Розглядалися стратегії діяльності керівників-лідерів, важливість орієнтації не лише процеси, але й на результати та ресурси (концепція тотального контролю якості), різні стадії розвитку команди, поняття та значення лояльності до цінностей організації. Обговорювалися учасниками і питання, пов’язані з організаційною культурою та створення умов, в яких працівники не бояться говорити правду керівництву.

Учасники із задоволенням виконували практичні завдання та рольові вправи. На тренінгу було представлено низку практичних інструментів (опитувальників та тестів), які державні службовців можуть використовувати у своїй роботі, а також розповсюджена додаткова інформація щодо питань УЛР і, в тому числі, щодо стилів управління конфліктами.

Важливим висновком під час тренінгу було визнання важливості постійних зусиль щодо розвитку лідерства на основі практичної діяльності. Учасники відзначили і подякували організаторам Програми за те, що протягом усіх тренінгів в рамках Програми акцентується значимість таких речей як розвиток довіри, поваги до працівників/співрозмовників, орієнтація на довгострокову співпрацю та дотримання етики поведінки та цінностей професійного служіння громадськості. Адже саме ці прості речі почасти забуваються в умовах щоденної завантаженості рутинною роботою, але саме від них залежить вдосконалення управлінських механізмів.

Тренінг відвідали також представники Органу влади з питань управління людськими ресурсами Республіки Чорногорія (керівник Органу, заступники та радники керівника), які малим можливість як спостерігати за початком тренінгу, так і поспілкуватися та обмінятися досвідом з представниками Проекту.

У вересні для слухачів Програми буде розпочато новий модуль «Лідер як провідник реформ», зокрема, тренінги присвячені питанню управління змінами.


Участь у тренінгу, зокрема, взяли державні службовці з Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Адміністрації Президента України, Верховного Суду України, Вищої Ради Юстиції, Вищого господарського суду України, Державного агентства водних ресурсів України, Державного агентства екологічних інвестицій України, Державного агентства рибного господарства України, Державної архівні служби України, Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном, Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, Державної інспекції сільського господарства України, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної служби автомобільних доріг України, Державної служби статистики України, Конституційного суду України, Комісії Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України, Національного інституту стратегічних досліджень, Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Центральної Виборчої Комісії, Рахункової палати України, Фонду державного майна України та Полтавської обласної державної адміністрації.