Головна > Новини > Тренінги «Стратегічне управління з орієнтацією на досягнення очікуваних результатів діяльності» для слухачів Програми розвитку лідерства

photo184220-21 та 25–26 жовтня були проведені тренінги на тему «Стратегічне управління з орієнтацією на досягнення очікуваних результатів діяльності» для державних службовців вищого корпусу в Україні в рамках Програми розвитку лідерства (модуль 3. «Лідер як провідник реформ»). Тренінг проходив на базі Національної академії державного управління при Президентові України.

Тренінг проводив фахівець з питань стратегічного планування та аналізу політики, кандидат наук з державного управління Володимир Купрій. У тренінгах також взяла участь експерт Проекту Іванна Ібрагімова.

Під час тренінгу розглядалися основні підходи до забезпечення стратегічного управління з орієнтацією на досягнення очікуваних результатів діяльності (performance management). Цей сучасний стандарт діяльності у публічній сфері, що передбачає постійні зусилля у підтримці системного способу діяльності, спрямований на постійне вдосконалення діяльності — покращення надання послуг, в широкому розумінні — забезпеченні служіння громадянам. Ключовим для такої практики є орієнтація на досягнення кращих результатів, забезпечуючи належним чином процеси у напрямі досягненні запланованих цілей. Важливо, що очікувані стратегічні результати діяльності визначаються на початку планування, відповідно до місії відомства, ключових цінностей та бачення очікуваних змін. Моніторинг та оцінювання діяльності здійснюється для врахування уроків діяльності та нових потреб і можливостей та підтримання прозорості й підзвітності органів влади. Саме тому, під час тренінгу обговорювалися питання, пов’язані з особливостями оперативного та стратегічного планування, циклом розробки та реалізації політики (policy) як курсу дій органів влади у певному напрямі, методик визначення проблем, цілей, результатів-продуктів та результатів-наслідків, а також показників, для оцінювання результатів діяльності тощо.