Головна > Новини > Тренінги «Мистецтво управління змінами» для слухачів Програми розвитку лідерства

img_9975У вересні було проведено серію з 5 тренінгів «Мистецтво управління змінами» в рамках Програми розвитку лідерства (модуль 3. «Лідер як провідник реформ») для державних службовців вищого корпусу в Україні. Тренінг проходив на базі Національної академії державного управління при Президентові України.

Тренінги проводила фахівець з питань управління людськими ресурсами Анна Власова та експерт Проекту Іванна Ібрагімова. У тренінгу також брали участь заступник керівника Проекту Оксана Кікоть та радник Проекту Пол Міґус, який має великий досвід роботи на вищіх керівних посадах на державній службі Канади та Австралії.

Під час тренінгу розглядалися відмінності між менеджментом змін та лідерством у змінах, основні фактори, що сприяють успішному веденню змін, особливості сприйняття та переживання змін, особисті преференції керівників щодо стилю змін, тактики впливу тощо.

В рамках тренінгу обговорювалися питання лідерства як набору процесів, які створюють організацію спочатку або адаптують її до нових умов, визначаючи, як має виглядати майбутнє, поєднуючи людей із баченням цього майбутнього та надихання людей на те, аби зробити його реальністю незважаючи на перешкоди. Особлива увага була приділена ролі лідера під час змін та ключовим етапам процесу ведення змін згідно з  Джоном Коттером, як-от:

  • створення умов, у тому числі створення почуття невідкладності (терміновості) дій та формування команди, що скеровуватиме реалізацію змін;
  • розроблення бачення змін та стратегії,
  • втілення їх у життя шляхом: комунікації бачення для того, аби інші зрозуміли його та зацікавилися/ залучилися, надихання та уповноваження інших діяти; відзначення короткотермінових перемог, наполегливості у русі до бажаного бачення доки, доти воно не буде досягнуто, не заспокоюючись раніше, ніж потрібно;
  • закріплення змін на рівні нової організаційної культури

Учасники тренінгу відзначили важливість та актуальність тренінгу для ефективної реалізації реформ, висловили задоволення його проведенням, оскільки тренінг дозволив їм побачити ті фактори, що впливають на ефективність змін, які, як правило, недооцінюються на практиці.