Головна > Новини > «Мистецтво ведення переговорів»: захід з обміну досвідом

caua3 червня 2011 року для слухачів Програми розвитку лідерства пройшов захід з обміну досвідом з обговорення практики та уроків ведення міжнародних переговорів за участі Андрія Веселовського, Надзвичайного і Повноважного Посла України, Посла з особливих доручень Департаменту зовнішньоекономічного співробітництва МЗС України (захід відбувається в період проведення тренінгів "Мистецтво ведення переговорів" в рамках Програми розвитку лідерства 2011).

Під час презентації йшлося про різні види перемовин, зокрема, про торгівельні, політичні, військово-безпекові та договірно-правові переговори, а також про важливі складові укладання стратегічних партнерств, які мають базуватися на спільності цілей.

Пан Веселовський наголосив на необхідності ведення значної підготовчої роботи – вивчення регіонального контексту, ринку, сфери тощо. Для цього важливо залучати працівників представництв України в інших державах для отримання необхідної інформації, знати стан справ не тільки в країні, з якою йдуть переговори, але і в Україні у визначені сфері. Крім того, варто знати про світові практики/підходи до цього питання в інших країнах, і особливо, у країнах-сусідах/партнерах тих країн, з якими йдуть переговори.

Одна з рекомендацій, наданих учасникам, полягала у необхідності потреби розвитку атмосфери довіри між перемовниками та ключову роль комунікації (неформального знайомства, косультацій) учасників перемовин. Відповідаючи на запитання слухачів Програми розвитку лідерства щодо основних «табу» під час ведення переговорів, пан Веселовський наголосив, що найважливіше, не вважати, що інша сторона в чомусь не орієнтується, і не володіє всією інформацією, якою володієте Ви, не пропонувати їм свій варіант рішення як єдиний правильний, не проявляти жодним чином зверхність, не іронізувати тощо. Ключове – знати ситуацію, аби правильно відстоювати національні інтереси, бути послідовним та мати гарну доказову базу/аргументи.

Учасників цікавили і можливі механізми контролю за якістю переговорів. Як свідчить досвід, найкращим контролером – є реакція тих, кого зачіпають / на кому позначаться результати переговорів. Відкритий, хоч і необов'язково публічний дискусійний процес є необхідною умовою ефективних переговорів.

Цей захід  став першим комунікаційним заходом в рамках Програми розвитку лідерства: адміністративна реформа 2011 з розвитку мережі вищого корпусу. Протягом року передбачено проведення ще двох таких заходів.

Довідково про спікера:

Андрій Веселовський – один з провідних дипломатів в Україні, має досвід роботи в Алжирі та Канаді; працював Надзвичайним і Повноважним Послом України в Арабській Республіці Єгипет (5 років), за сумісництвом - Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Кенія ( 2 роки) та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Судан (4 роки).  У 2005-2008 рр. - заступник Міністра закордонних справ України. У 2008 - 2010 роках - Постійний Представник України в ЄС. Автор більш як 100 статей.