Головна > Новини > Круглий стіл «Державна служба в Україні: історичний контекст»

pm549image00623 червня 2011 року у Головному управлінні державної служби України відбувся круглий стіл «Державна служба в Україні: історичний контекст», приурочений до Дня державної служби. Від Проекту участь у круглому столі взяла експерт Іванна Ібрагімова.

У ході заходу було обговорено характерні риси української адміністративної традиції та історичні особливості формування інституту державної служби на теренах України, а також їх використання у розвитку державного управління та державної служби на шляху адаптації до стандартів Європейського Союзу. Захід пройшов під головуванням Начальника Головного управління державної служби України Тимофія Мотренка. Модератором круглого столу був заступник начальника Головдержслужби Андрій Вишневський. У зазначеному заході взяли участь науковці та експерти, представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Під час круглого столу із доповідями виступили Валерій Смолій, академік НАН України - директор Інститут історії України НАН України, Станіслав Кульчицький, керівник авторського колективу проекту «Історія державної служби», Тетяна Нікітіна, голова Центрального комітету Профспілки працівників державних установ України та інші.

Виступаючи під час обговорення на круглому столі, експерт Проекту Іванна Ібрагімова відзначила важливість вивчення історії державного управління на території України, як тієї аналітичної діяльності, яка сприяє самоідентифікації, дає аргументацію не стільки для того, аби повторювати те, що було в минулому, скільки для пошуку різних можливостей та прийняття кращих рішень; а також дає аргументи, які можна використовувати для управління змінами, адже в нашій історії є цікаві приклади запровадження дієвих механізмів управління, наприклад, існування найвищих адміністративних посад. Саме тому велике значення має забезпечення доступності зібраної інформації та її розповсюдження серед усіх зацікавлених сторін. Зібрані дані можуть бути гарним ресурсом для використання у комунікативних програмах на підтримку впровадження нової версії Закону «Про державну службу».

Учасники обговорення висловили потребу продовжувати роботу з вивчення історичної управлінської спадщини та, зокрема, наголосили на необхідності підготовки енциклопедії історії державної служби в Україні.