Головна > Новини > Конференція NISPA-cee 2011 «Державне управління майбутнього».

nispacee19-21 травня 2011 року директор Проекту Лариса Бізо, заступник керівника Проекту Оксана Кікоть та експерт Проекту Іванна Ібрагімова взяли участь у 19 щорічній конференції NISPAcee (Мережі шкіл та інститутів державного управління центральної та східної Європи). За підтримки Проекту учасниками конференції також були представники Головдержслужби, а саме  Антоніна Бондаренко, начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника та кадрової роботи - прес-секретар та Максим Субота, головний спеціаліст відділу координації політики та моніторингу діяльності у регіонах департаменту модернізації державної служби.

Конференцію під назвою «Державне управління майбутнього». було проведено у Болгарії (м.Варна) на базі Вільного університету Варни "Chernorizets Hrabar". Обмін досвідом науковців, викладачів, практиків, експертів з питань державного управління є найважливішою складовою конференції. Продовжують свою діяльність на конференції сім основних робочих груп (з місцевого управління, електронного урядування, державної служби, реформи державного управління, фінансування публічного сектору, розвитку мережі досліджень з питань державного управління та аналізу політики). Однією з ключових тем панельної сесії з відкриття конференція була роль комунікації у процесах розробки та імплементації політики (доповідь Ласло Васса, Угорщина). Цікавою була сесія з обговорення тенденцій розвитку державного управління у США та, відповідно, уроків для Європи.

Питання лідерства обговорювалося на кількох сесіях. Так, на засіданні робочої групи з питань державного управління (дослідження Івони Собіс, Швеція, Мікаеля де Вріс, Нідераланди) акцент припадав на роль команди однодумців, віддано працюючих на досягнення спільної мети (followership). Лідерству було присвячено одне з засідань робочої групи з питань державного управління. На цій сесії виступили Полона Ковац (Polona Kovac, Університет Любляна, Словаенія) про критерії добору для вищого корпусу державних службовців, Ів Кімбах-Пірн (Eve Kimbach-Pirn, Офіс уряду Ресупубліки Естонії) про інновації у розвитку системи компетенцій для вищого корпусу.

Іванна Ібрагімова, експерт Проекту, представила досвід щодо розвитку лідерства на державній службі в Україні. У презентації, зокрема, йшлося про співпрацю з Головним управлінням державної служби в Україні та Школою вищого корпусу державної служби у напрямі визначення основних компетенцій лідерства, застосування інноваційних підходів до проведення вивчення потреб та розробки нової Програми розвитку лідерства для вищого корпусу державної служби. Доповідь не лише отримала схвальні відгуки учасників, а також деякі фахівці звернулися з проханням дозволити використати її у подальшій роботі при обговоренні питання на міжнародному рівні.

Цікаво відзначити, що особливості, які мають ті, чи інші країни, позначаються на конкретних інструментах визначення компетенцій та проведення досліджень, натомість тенденції є подібними, а загальні підходи та стандарти є спільними. Так, європейські країни приділяють пильну вагу вдосконаленню процедур та механізмів управління своїм вищим корпусом державної служби, визнаючи важливість розвитку корпоративного лідерства та лідерів, здатних слугувати прикладом для інших та згуртувати команди професіоналів, спроможних діяти стратегічно та результативно. Серед спільних базових підходів є визначення компетенцій лідерства, яким повинні володіти керівні кадри, та використання цих компетенцій в усіх процесах управління людськими ресурсами, зокрема, як ключових критеріїв для добору, оцінювання та розвитку.

З презентацією можна ознайомитися тут.